Kullanım Koşulları

TeknoTR Kullanım Koşulları

Teknotr.com’a girerek, siteyi kullanarak Teknotr.com’a üye olarak, yorum yaparak Gizlilik ve Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Teknotr.com; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı‘dır Bu sebeple her ne kadar içerikler Teknotr.com tarafından üretilip kontrol edilse de editörler, yazarlar ve soru-cevap formundaki içerikleri kontrol etme ya da araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapılacaktır.

 • Teknotr.com
  1. 5651 Sayılı Kanunun madde 2’nin “r” maddesinin  (Ek: 6/2/2014-6518/85 md.) Uyarı yöntemi: İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişiler tarafından içeriğin yayından çıkarılması amacıyla öncelikle içerik sağlayıcısına, makul sürede sonuç alınamaması hâlinde yer sağlayıcısına iletişim adresleri üzerinden gerçekleştirilecek bildirim yöntemi 
  2. Yönetmeliğince Teknotr.com “Uyar-Kaldır” ilkesini benimsemiş info@teknotr.com’a yapılan telif bildirimlerinde ilgili içerik direk siteden kaldırılmaktadır. Daha önce yapılan “Uyar-Kaldır” bildirimlerine 7 iş günü içinde dönüş yapılmış ve siteden kaldırılmıştır.
 • Teknotr.com’da SSL sertifakası bulunmakta ve sitede azami güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ancak site ve 3.parti yazılımlar nedeniyle virüs bulaşması, sitenin açılamaması, teknik sorunlar olması veya herhangi bir zarara uğramanız halinde, cihazlarınız veya programlarınızın hasar görmesinden ve uğrayacağınız diğer zararlardan dolayı Teknotr.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ediyoruz.
 • Teknotr.com’da yer alan içeriklere, yazılara, video ve resimlere, e-posta bültenine üçüncü kişilere veya iş ortaklarımıza ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebiliriz. Bu linkler ile diğer internet sitelerine tıklayıp erişim sağlamanız durumunda diğer internet siteleri veya mobil uygulamalarda yönetimimiz bulunmadığından doğabilecek zararlardan sorumlu değiliz. Aynı zamanda bu siteler için Teknotr.com Gizlilik ve Kullanım Koşulları geçerli değildir.
 • Bilgilerinizi saklamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Lakin datalarınızı tuttuğumuz alana izinsiz girilmesi, sitenin işlevinin bozulması, değiştirilmesi, silinmesi, başkalarının eline geçmesi durumunda herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.
 • Teknotr.com, Teknotr.com içerik, ürün, hizmet ve servislerini size önceden bildirmeksizin dilediğimiz zaman geçici/kalıcı kapatabilir veya değişiklik yapabiliriz. Teknotr.com, içerik, hizmet, ürün ve servislerinin süreklilik göstermesini arzu ediyoruz. Ancak buna dair garanti vermiyoruz.
 • Teknotr.com, Teknotr.com içerik, ürün, hizmet ve servislerinden e-posta almak istemiyorsanız dilediğiniz zaman e-posta aboneliğimizden ayrılabilir veya teknotr.com/iletisim bölümünden üyeliğinizi sildirebilirsiniz.
 • Teknotr.com ve Teknotr.com servisleri size daha iyi hizmet sunabilmek adına Teknotr.com’da durduğunuz süre zarfında bilgisayar, cep telefonu ve diğer cihazlarınıza Teknotr.com’da site analizi yapma amaçlı javascript kodları, çerezler, veya benzer izleme kodları yerleştirilebilir. Bunlar basit text metin dosyalarıdır. Kimlik veya özel bilgi yer almaz.
 • Herhangi bir nedenle, nedeni ne olursa olsun nedenine bakılmaksızın bir veri kaybı durumunda, Teknotr.com’un sorumluluğu bulunmamaktadır. Kaybolan dataların tekrar girilmesi sizin sorumluluğunuzdur. Bu nedenle; verilerinizi korumak için gerekli tüm önlemlerinizi almanızı öneriyoruz.
 • Teknotr.com web sitesinde bizimle paylaştığınız e-posta, isim, soyisim, firma bilgisi vb. tüm dataları alıyor, Teknotr.com ürün servis ve hizmetlerini vermek amacıyla saklıyoruz. IP adresiniz, Teknotr.com üzerinde tıkladığınız sayfalar otomatik ve anonim olarak belirli süre saklanmaktadır.
 • Teknotr.com Gizlilik ve Kullanım Koşulları ile ilgili uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak ve Fethiye Merkez Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır. Geçerli olan hukuki kurallar çerçevesinde resmi makamlardan usule uygun talep gelmesi durumunda kişisel bilgilerinizi bu mercilerle paylaşmak ile yükümlüyüz.
 • Teknotr.com size bildirimde bulunmadan Gizlilik ve Kullanım Koşullarını güncellediğinden Gizlilik ve Kullanım Koşulları linklerimize bakmanızı tavsiye ederiz.

Son güncelleme: 21.03.2021