İLGİLİİÇERİKLER

wp-bg-1

 

 

WordPress Kaynakları ve Araçları

check-icon  Joomla.com – WordPress’e en büyük alternatiflerden biri. Türkiye’de çok ciddi bir kullanıcıya sahip içerik yönetim sistemi. Ücretsiz ve Türkçe alt yapıya sahip.

check-icon  Drupal.com – Drupal özellikle son yıllarda WordPress ve Joomla karşısında güçlü bir rakip olarak görülmekte.

check-icon  Wix.com – Ücretli ve ücretsiz website kurmanıza olanak sağlayan sürükle bırak mantığı ile çalışan bir sistem.

check-icon  Squarespace.com – Wix ile aynı mantıkta çalışan yepyeni ve başarılı bir platform. Tek sıkıntısı ücretli oluşu.

check-icon  Weebly.com – Webly daha çok kurumsal website kurmanıza olanak sağlayan bir platform ve evet buda ücretli.

WordPress için en iyi hosting firmaları

İnternet üzerinde websitenizi yada blogunuzu barındırabileceğiniz yüzlerce web hosting firması mevcut. Uzun yıllar yurtdışında sitelerimi barındırıyordum ama 2016 yılından beri tüm sitelerimi (müşterilerimin siteleride dahil) Turhost.com üzerinde barındırıyorum. Türkiye’nin en başarılı hosting firması diyerek büyük bir laf etmek ve diğer firmalara haksızlık etmek istemem ama kullandığım ve memnun kaldığım en iyi hosting firmasıdır.

Turhost’un reseller ve bayi hosting performansı güçlüdür. Dilediğiniz kadar siteyi çok rahat bir şekilde yönetebilirsiniz. Hem mobilde hemde bilgisayarlarda Turhost panelini rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Hosting firmaları iş birliği ve ortaklığı için teknotr.com/iletisim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

turhost_aff

Yukarıda da belirttiğim gibi bu liste uzayıp gider. Çok yakında sizlere WordPress Hosting inceleme, yorumlar, paneller ve teknik destek ile ilgili detaylı incele yaparak TeknoTR de paylaşacağım.

checkmark-2  Godaddy.com – Son yıllarda Türkiye’deki müşteriler için yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkmakta.

checkmark-2  Veridyen.com – Son yıllarda Türkiye’deki müşteriler için yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkmakta.

checkmark-2  WPengine.com – Sadece WordPress hosting hizmeti sunan bir firma. Eğer yabancı dilde bir websiteniz varsa diğer firmalara nazaran sizin için iyi bir yurtdışı alternatifi olabilir.

turhostwp_aff

Website Platformları

Tema ve Tasarım

WordPress alt yapısı için internette binlerce tema mevcut. Websitenizi kurmaya karar verdiğinizde ilk önceliğiniz sitenizin mobil cihazlara uyumunu kontrol etmek olmalı. Bunun için satın alacağınız yada ücretsiz indirebileceğiniz temalarda bakmanız gereken en önemli husus temanın mobil cihazlara uyumlu olup olmadığıdır. Daha sonra ihtiyaçlarınıza karşılık bulabileceğiniz tema seçmelisiniz. Aşağıdaki listelerde WordPress, Joomla, Drupal gibi içerik yönetimleri için tema bulabileceğiniz market alanları yer almakta. Themeforest üzerinden tema satın alma ile ilgili detayları rehberimizden okuyabilirsiniz.

Tema Firmaları

checkmark-1  ThemeForest.net – Dünyanın en büyük tema pazarı. İşletmeniz için en uygun ve kaliteli binlerce WordPress temasını bu firmada bulabilirsiniz.

checkmark-1  MojoMarketplace.com – ThemeForest alternatif olarak düşünebilirsiniz. Yine çoklu yazar pazarı olan Mojo’da temaların yanı sıra kurulum hizmetide verilmekte.

checkmark-1  CreativeMarket.com – Bir başka tema pazarı, ağırlıklı olarak grafik ve font elementleri sunmakta.

checkmark-1  ElegantThemes.com – WordPress tema diyince akla gelen önemli firmalardan biri. Sürükle bırak mantığı ile çalışan “Divi” adında muhteşem bir tema satmakta.

checkmark-1  StudioPress.com – Genesis Framework adında SEO dostu muhteşem bir alt yapı ürettiler. Tüm temaları Genesis Framework ile ortak çalışmakta. Bir tema almadan önce Genesis Framework’ü satın almanız gerekli. Biraz maliyetli bir tema firması.

Tasarım Firmaları

checkmark-1  WordPress Tasarım – Kendi şahsıma ait bir WP kurulum servisi. Eğer WordPress hakkında pek bir bilgiye sahip değilseniz, sizler için websitenizi tüm detayları ile hazırlayıp sizlere teslim ediyorum.

checkmark-1  Studio.Envato.com – Yurtdışından yetenekli freelancerları bulabileceğiniz bir firma. Biraz maliyeti yüksek bir firma.

checkmark-1  Freelancer.com – Dünyanın en büyük freelancer pazarı. Websitenizi hazırlatmak için burada belli başlı işler oluşturabilirsiniz, gelen teklifler doğrultusunda en uygun olan freelancera sitenizi yaptırtabilirsiniz.

checkmark-1  Bionluk.com – Freelancer’a türkiye alternatifi olarak hazırlanmış bir websitesi. Türkiye’den yüzlerce tasarım uzmanı bu sitede müşterilerine hizmet vermekte.

NOT : Yukarıda listelenen “Teknotr.com” haricindeki siteler ile herhangi organik bir bağımız yoktur. Bu listelerde yer alan siteler sık sık kullandığım web siteleridir ve birkaçında gelir elde edebilmek için referans linkleri kullanılmıştır. Aşağıda bulunan bağlantıyı tıklayarak arkadaşlarınızı bu kaynaktan haberdar ederek bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Diğer Araçlar

Yukardaki listeye istinaden sizlere yardımcı olacak diğer eklenti ve araçlar aşağıda listelenmiştir. Eğer sizlerde önemli bulduğunuz ve bu listede yer almasını istediğiniz websiteleri ve araçlar varsa lütfen iletişim sayfasından bana bildirin.

checkmark-3  Drift.com – Sitenize online chat özelliği eklemenizi sağlar. Başlangıç paketi ücretsizdir ve sitenize entegre etmek oldukça kolaydır.

checkmark-3  Canva.com –  Web sitesi ve blog için fotoğraf düzenleme, sosyal medya görseli yaratma, sunum, şema, algoritma hazırlanması… vb bir çok grafik çalışmasını rahatça yapmak mümkün ve Türkçe kullanılabiliyor.

checkmark-3  Mailchimp.com – Sitenize e-posta abonelik sistemi eklemenize yarayan araçtır. 5000 aboneye kadar ücretsiz kullanabilirsiniz.

checkmark-3  Pexels.com – Websiteniz yada blogunuz için ücretsiz stok görselleri bulmanıza yardımcı olur. Sitedeki tüm görseller ve stok videolar tamamen ücretsizdir.