WooCommerce

WordPress

WooCommerce kolay, ücretsiz ve en çok kullanılan e-ticaret eklentilerinden biridir. 

Neden WooCommerce

İçerik yönetim sistemlerinde (örnek: WordPress), ürünlerin site üzerinden satışı, özel e-ticaret eklentileri ile mümkündür. WooCommerce, satın alma, abonelik, kargo, rezervasyon, randevu gibi birçok özelliğe sahiptir. Bu özelliklerin bir kısmı ücretli, bir kısmı ücretsizdir. Mağaza kurup ürün ekleme özelliği oldukça basittir. Pratik ve etkili kullanım özelliği nedeniyle yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir. Bu nedenle e-ticaret’e yeni başlayanlar tarafından en çok tercih edilen eklentidir. Tabi ki avantajları kadar dezavantajları da mevcuttur. Eğer çok ürün ekleyecekseniz, iyi bir hostinge sahip değilseniz WooCommerce bir süre sonra size yetmeyecektir.

01. E-Ticaret Ön Görüşme

WooCommerce E-Ticaret sitenizin nasıl olması gerektiği ile ilgili ön görüşme yapıyoruz. Tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi alıyoruz. Ardından gerekli evrak ve belgeleri istiyoruz. (etbis başvurusu, kredi kartı entegrasyonu için vergi levhası, imza sürkileri vb.)

03. WooCommerce Revize Destek

Sitede istediğiniz tüm revize istek ve taleplerinizi iletiyorsunuz. Son düzenlemeleri yaptıktan sonra e-ticaret sitenizi teslim ediyoruz. Kurulum sonrası eğitim ve bilgilendirme yapıyoruz. Satış sonrası teknik destek hizmeti de veriyoruz.

02. E-Ticaret Sitesi Tasarımı

WooCommerce E-Ticaret sitenizi kuruyoruz. Temanızı giydiriyoruz. Gerekli tüm eklentileri kuruyoruz. Ardından tüm kategorilerinizi açıyor, resmi ve gerekli tüm sayfaları oluşturuyoruz. [üyelik sözleşmesi, mesafeli satış sözleşmesi, KVKK, vb.] Son olarak ürünlerinizi yükleyip siteyi satış hazır hale getiriyoruz.

WooCommerce Avantajları

Ücretsiz SEO Uyumlu

WooCommerce ücretli özellikleri ve eklentileri olsa da genel olarak kullanmak ve destek almak ücretsizdir. Ayrıca SEO uyumlu özelliklere sahiptir.

Güncellemeler-Geliştirmeler

WooCommerce sık sık güncellenmekte ve yüzlerce geliştirici tarafından sürekli geliştirilmektedir. Bir çok eklenti ile gelişmiş özelliklere sahip olmaktadır.

Raporlama Pazarlama

Gelişmiş pazarlama özellikleri ile ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Ayrıca raporlama özellikleri de bir çok entegrasyonla uyumludur.

WooCommerce Dezavantajları

Ekstra Güvenlik

WooCommerce her ne kadar önlem alındığında güvenli olsa da açık kaynak kodlu olması nedeniyle saldırılara açıktır.

Hız Optimizasyon

Çok fazla ürün, varyant ve özellik istiyorsanız sitede çok hızlı aksiyon olacaksa WooCommerce size yeterli gelmeyebilir.

Yönetim-Entegrasyon

Her ne kadar e-ticaret eklentisi olsa da panel olarak WordPress ile birlikte kullanılır. Bu nedenle entegrasyonlar ve yönetim açısından E-Ticaret yazılımları kadar gelişmiş değildir.

E-TİCARET ALT YAPI YAZILIMLARI PAZAR PAYLARI

%50

Yerli Yazılımlar (T-Soft-Ideasoft-Ticimax vb.)

%25

WooCommerce Açık Kaynak
E-Ticaret Yazılımı

%10

Opencart Açık Kaynak
E-Ticaret Yazılımı

%5

Magento Açık Kaynak
E-Ticaret Yazılımı

%10

Diğer E-Ticaret Yazılımları

WooCommerce

checkmark-2 Ücretsizdir
checkmark-2 Kullanımı kolaydır.
checkmark-2 Binlerce farklı tema tasarımı vardır.
checkmark-2 E-Ticaret’e başlangıç için idealdir.

Profesyonel bir Woocommerce E-Ticaret Sitesi ister misiniz?